Hogwarts
Merhaba !

SHA'ya Hoşgeldin ! (:
SHA'ya üye olmak için hemen aşağıdaki Kayıt Ol butonuna tıkla!
Üyeysen giriş yapmak için Giriş Yap'a tıklaman yeterli!

İyi Eğlenceler ! (:
Hogwarts
Merhaba !

SHA'ya Hoşgeldin ! (:
SHA'ya üye olmak için hemen aşağıdaki Kayıt Ol butonuna tıkla!
Üyeysen giriş yapmak için Giriş Yap'a tıklaman yeterli!

İyi Eğlenceler ! (:
Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts

Hogwarts Rpg Oyunu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Luna Lovegood

3 posters
YazarMesaj
Hilary Bellatrix Lovegood
Muggle

Kadın

Luna Lovegood Empty
MesajKonu: Luna Lovegood   Luna Lovegood Icon_minitimePtsi Tem. 07, 2008 11:02 pm

Billur gece çok erken yatmıştı.Sabah uyandığında çok dinç görünüyordu.Erkenden uyandığı için biraz dans çalışmaya karar verdi.Dansa karşı aydı bir ilgisi vardı Billur'un.Dansı etmeyi çok seviyordu.Danssız yaşayamayacağını düşünenlerdi.Boş vakitlerinin çoğunu dansa ayıran biriydi.Onun için dans bir yaşam tarzıydı ve Billur öyle yaşıyordu.Dansıda güzeldi.Güzel dans ediyordu.Çevresi tarafından dansı da sevilirdi.

O sabah biraz dans çalıştı.Bir kaç yeni hareket geliştirdi.O haraketleri tekrarlayıp , yeni şeylerde ekleyerek çok güzel bir gözteri oluşmuştu.Billur yeni yeni hareketler bularak dansına yön ve renk kattığı için kendinle gurur duyuyordu.Yeni hareeketler katarak hazırladığı göseriyi arkadaşlarınada göstermek istiyordu.Ama önce biraz daha çalışmalıydı.Çünkü hareketleri daha yeni olduğuu için çabucak unutabilirdi.

Billur dansta çok fazla tekrar etmediği hareketleri unutuveriyordu.Bu probleminden nefret ediyordu.Bazen zamanı olmadığında çalışamıyordu bazı danslara.Onun için unutuveriyordu.Sonrada çok üzülüyordu.Bu hazırladığı gösterideki hareketleri unutmamak için o hareketleri tekrar etmeye başladı.Birkaç kere tekrar etti ve hazır olduğunu farketti.Üsütün değiştirdi.Biraz odasını toparladı.Balıklarına yem verdi.Çantasınıda Alarak evden çıktı.

O gün hava güneşliydi ve herkez sokaklara dökülmüştü.Heryer tıklık tıklımdı.Bu güzel havayı kimse kaçırmak istemiyodu.Yolda Billur arkadaşlarını aradı.Onlarla herzamanki yerleri olan yemyeşil çimlik bir alan olan parkta buluşçaklardı.Her zaman orada buluşurlardı.Bu çimlik alanın biraz ilerisinde oyun parkı vardı.Orda küçü çocuklar oyun oynuyordu.Eğleniyorlardı.Onların olduğu yerlerde banklar ayrı ayrıydı. kimde birbirine yakın değildi.Piknik yapmak içniş masalar vardı.Oyun sahaları vardı:Furbol,Volerbol,Basketbol vb.Billur v arkadaşalrı çoğunlukla voleybolu tercih ediyorlardı.VoleyvoluÇok seviyorlardı.Ama o gün amaçları başka olduğu için oynamayacaklardı.

Billur park alanına geldi etrafına bakındı.Arkadaşları daha gelmemişti.''Biraz oturup dinleneyim bari daha bizimkiler gelmemiş.'' dedi.Biraz oturduktan sonra arkadaşalrını karşıki yolun başında gördü.Arkadaşalrı hep birlikte geliyordu.Birlikte geliyorlardı çünkü onların evleri çok yakındı.Billur'unki biraz onlara uzaktı.Ama bu sorun olmuyorduiBu park onlara eşit uzaklıktaydı ve onun için hep bu parkta buluşuyorlardı.

Arkadaşları iyice yaklaşmıştı.Billur çantasını bıraktı.Yanlarına Giderek:''Hoşgeldiniz.Nerede Kaldınız?Ağaç oldum.''dedi.Arkadaşlarından biri:''Bu güzel havada heryer tıklım tıklım zor zar geldik.''dedi ve gülüştüler.Sonra biraz sohbet ettiler oturup.Arkadaşalrı biraz yiyecek getirmişti.Billur'da bu sıcakta içeriz diye soğuk meyve suyu getirmişti.Onları çıkardılar ve yemeye başladılar.Çok güzel bir piknik oldu.Sonra Billur:''Arkadaş sizi buraya toplama amacım yeni hareketlerle bir gösteri yaptım ve onu size göstermek istiyorum.beni kırmayıp geldiğiniz için çok teşekkür ederim.İyi yanınızda bu yiyecekleride getirmişsiniz.Hem çok güzel bir piknik yapmış olduk.Şimdi size dansımı göstereceğim ve yorumlarınızı alacağım''dedi ve kaşılarına geçti.Mp3'ünden müziği açtı ve danasını gösterdi.Arkadaşları hayran kalmışçasına bakıyorlardı.Dansı bittikten sonra çok yüksek bi sesler ''bravo'' , ''tebrikler'' , ''süpersin'' deyip alkışlıyorlardı.Billur arkadaşalrını bu kadar beğenmesine çok sevinmişti.Yerine geçti ve:''Beğenmenize çok sevindim.Zaten dansa olan ilgimi biliyorsunuz.bu sabah erken uyandım ve bu hareketleri bularak bu dansı hazırladım.Unutmamak için tekrarladım ve size göstermek istedim.Sizde çok beğendiniz.Alkışlarınız için ve iltifatlarınız için çok teşekkür derim.''dedi ve sözlerine devam etti:''Hadi bu kadar dans ve dans muhabbeti yeter.Şimdi Voleybola.''dedi ve arkadaşalrı hep bir ağızdan ''heooooooo'' diye bağırdılar.Gülüşerek sahaya doğru yürüdüler.Billur Voleybol Topunu Aldı ve eğlenceli bir şekilde voleyvollarını oynadılar.Voleybol oynarken zamanın nasıl geçtiğini farketmemişlerdi.

Yavaş yavaş hava kararmaya başmıştı.Artık ayrılık vakti gelmişti.Hep birlikte topu bıraktılar ve birbirlerine ''İyi akşamlar''diyerek ayrıldılar.

Başka Siteden Alıntı.Benim Rpm
http://www.sihirliboyut.turkforumpro.net
Muggle

Kadın

Luna Lovegood Empty
MesajKonu: Geri: Luna Lovegood   Luna Lovegood Icon_minitimePtsi Tem. 07, 2008 11:06 pm

Billur Eski Yazılar dersinden çıktıktan sonra biraz dinlenmek için bahçedeki banklara otrudu.Etrafını seyretmeye başaldı.Seyrederken birden aklına dans dersi gelmişti.Seçmeli ders olarak katılmıştı.Şimdi yorgun yorgun pek canı gitmek istemiyordu..Ama Billur dansı seviyordu.Onun için gitmeliydi.Dans sınıfına doğru yola çıktı.Soyunma odasına girdi ve üstünü değiştirdi.Çamntasını alarak sınıfa gitti.Biraz Isındı ve profesör geldi. ve şunları dedi:

"Merhaba!Ben Dans Profesörü Andora Emilie Darkness.Ama siz bana Profesör Emilie veya Bayan Emilie diyebilirsiniz." ve sölerine devam etti:

"Doğrusu ilk dersten sizleri pek sıkmak istemiyorum.Ama bu derse katılmanın getirdiği sorumluluğun farkında olmalısınız."

Acaba profesör sıkmak derken neyi kastetmişti?Billur biraz irkilmişti.acabanasıl sıkmaktı.Profeösr Sözlerine Devam Etti.Ama Billur hele düşünüyordu.Profesör:

"Bir de dans etmenin bazı kuralları vardır.Bunlara da uymalısınız.
Kural bir: dans ederken müziği duymalı, ritme uyarak dans etmelisiniz.''

Billur bu kuralda zorlanmayacağını düşünüyordu.Çünkü dans etmeyi sevdiği için arada bir müzikle dans ediyordu.Umarım öle olurdu.Acaba dansı 2. kuralıda varmıydı?Billur merakla profesörün ağızından dökülecek kelimeleri bekliyordu.Profesör:

"Kural iki: çift kişili yapılan danslarda göz kontağı çok önemlidir.Bu dansın yumuşak ve masını sağlar.Ayrıca mimiklerinizle yapacağınız birkaç küçük işaretle dansın yönlendirilmesi konusunda partnerinize kolaylık sağlayabilirsiniz."

Ama bu konuda Billur irkildi.Hep yanlız dans etmişti.iç partnerle dans etmemişti.Bunda biraz zorlanabilirdi.Ama bu derste onuda aşacağını sanıyordu.Profesör sözlerine devam etti:

Tabii ki dans etmenin daha birçok kuralı vardır.Size bunları yazılı olarak vereceğim.Tabii daha sonra.Şimdi vakit kaybetmeden dans etmeye başlamalıyız."

Billur kendini hazırladı ve profesörün arkasına geçti.Bakalım ilk olarak hangi dansı yapacakalrdı?Profesör:

"İlk olarak salsa ile başlıyoruz.Kişi yetersizliği nedeniyle ben her birinizin partneri olacağım."

Salsa Billur'un hep ilgisini çeken bir dans türüydü.Fakat daha önce hiç denememişti. '' Ya yanlış yaparsam. Off! O kadar merak etmem rağmen neden hiç denemedimki.Şimdi ne yapıcam'' diye düşünürken profesör hareketlere başladı ve Billur profesörü izledi.Sorna onun hareketlerini tekrarladı. Sonra Profesör:

''Bugünlük bu kadar yeter.İlk gün için oldukça iyiydiniz.Sizleri kutlarım."demesiyle ilk dersleri bitmişti. İlk ders çok güzel geçmişti.Salsayıda ilk kez deneyen biri iiçin Profesörden aferin almak çok güzel bir şeydi.Diğer derslerdede böle olmak istiyordu Billur.

Sonra Profesör kağıtlar aağıttı.Bu kağıtlarda dansın kuralları yazıyordu.Kurallar şöyleydi:
":: DANS EDERKEN YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER ::

1. Her zaman değişik partnerlerle ve her seferinde en azından bir kere daimi partnerinizle dans edin.

2. Tek bir yere ve tek bir partnere bağlı kalmadan, sportmence pratik yapın.

3. Erkekler, partnerinizi, kollarınız ve dirseklerinizin diğer çiftlerinkilerle çarpışmamasına dikkat ederek, kalabalık içinde yumuşakça yönlendirin.

4. Kötü dans huylarını yapmanın bunları bırakmaktan daha kolay olduğunu hatırlayın. Öğrenirken bile kısa yollara kaçmayın.

5. İyi bir dansçı olmak için, düşünceniz ayaklarınızda olmadan dans edebilmelisiniz.Ayaklarınız müziğin ritmine cevap vermelidir; açık bir çaba göstermeden müzüği takip edebilmelisiniz.

6. Kendine güvenin oyunun adı olduğunu hatırlayın; kendine güven sadece bilgi ve pratikle gelir.

7. Hafiflemeye çalışın. Bu hayatidir. Basit adımlarla pratik yapmak, özellikle kendi başınıza pratik yapmak, hafiflemeyi öğrenmenin iyi bir yoludur.

8. Ayaklarınızı, partnerinizin yolunun üzerinde tutmayın. Basit adımları doğal olarak yapmaya başladıktan sonra, dans repertuarınızı geliştirmek ve daha fazla ilginçlik ve eğlence için değişik adımlar öğrenin.

9. Kötü dans ettiğiniz için özür dilemeyin, dansınızı geliştirin.

10. Erkekler, partnerinizin takip edemeyeceği karışık adımlar yapmaya çalışmayınız. Partneriniz sizin dansınızdan etkilenecektir ama bir dahaki sefere daha sade adımlarla dans eden fakat kendini rahatsız hissettirmeyen biriyle dans edecektir.

11. Dans etmeyi bilmediğiniz için danstan nefret ettiğinizi söylemeyin.

12. Uzunsanız, dizlerinizi kırarak veya sarkarak kısa gözükmeye çalışmayın, bu duruşunuzu bozar.

13. Ciddi olmayın, piste çıktığınızda iş suratınızı ofiste bırakın.

14. Ön tarafınız çok geniş korsajlar veya süslü giysiler giymeyin. İlgi çekersiniz ama, doğru yönde değil.

15. Kısaysanız, parmaklarınız ucunda dans ederek uzun gözükmeye çalışmayın; bu adımlarınızı kısaltır ve takip etmenizi güçleştirir.

16. Seyirciler için dans etmeyin, partnerinize konsantre olun.

::SALSA YAPARKEN HATIRLAMANIZ GEREKEN ÖNEMLİ ŞEYLER::

1. Ritim, dans etmek için en önemli ögedir.
Bunun anlamı, bütün şarkı boyunca vuruşlarda (beat) dans etmeniz gerekir., ki bu da dansın en basit temelidir. Vuruşları öğrenmek en zorudur. Salsa müziği dinlerken 8 sayımlı vurguyu bulmaya çalışın.

2. Partnerinizle dönüşleri bir noktaya odaklanarak yapmak gayet yardımcı olur.
Bir kişi dönüş yaparken bir noktaya odaklanmak dönüşün daha kolay ve başdönmesi olmadan yapılmasını sağlar. Mesela, partnerinizin yüzüne veya omuzlarına odaklanarak, gözünüzü dönüş bitene kadar bu noktada tutmalısınız.

3. Partnerinizle dans ederken direnç önemli bir olgudur.
Salsa yaparken, farkedilir fakat yumuşak itme ve çekmeler yapilir.Bu itme ve çekmeleri parmak uçlarınızla yapmalısınız.Partnerinizi iter ve çekerken ön kolunuzda kuvvetli bir direnç olmasına dikkat edin. Direnç için ön kollarınızı kullanmalısınız omuzlarınızı değil

4. Dans ederken partnerinizle göz kontağınızın olması bir gerekliliktir. .
Göz kontağı, dansın yumuşak ve daha asil akmasını sağlar. Ayrıca mimiklerle yapacağınız işaretle, dansın yönlendirilmesi konusunda partnerinize kolaylık sağlarsınız.

5. Bayanlar, takip ederken bekleme yapmayın.
Buyuık bir problem, bazi bayan dansçıların hareketleri yaparken bekleme y
apmasıdır. Bu liderlik eden erkeğe tepki veriyormuş gibi gozukur.

Billur bunları okuduktan sonra Profesörün şu sözleriyle kafasını kağıttan kaldırdı
:

"Ayrıca dans ve salsa hakkında araştırma ve dans hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi barındıran bir kompozisyon ödevi veriyorum.Unutmayın ödevini yapanlara puan vereceğim gibi yapmayanlardan da puan düşeceğim."

Billur hemen ödevi yapmak içni sınıftan aceleyle çıktı.
http://www.sihirliboyut.turkforumpro.net
Jacquelyn L. Marquesa
Muggle
Jacquelyn L. Marquesa

Kadın
Hogwarts\'da Görevi : Profesör

Luna Lovegood Empty
MesajKonu: Geri: Luna Lovegood   Luna Lovegood Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 4:00 pm

RenkLendiirme nerde haniii Very Happy Betimlemelerin güzel ama geliştir derim ben.. Italic de favorim Very Happy
Taylor Swift
Müdire
Müdire
Taylor Swift

Kadın
Gercek İsmi : Sıla
Hogwarts\'da Görevi : Müdire

Luna Lovegood Empty
MesajKonu: Geri: Luna Lovegood   Luna Lovegood Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 4:03 pm

evet 1. yazıda renklendirme yok
http://hogwarts.playogame.com

Luna Lovegood
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Luna Lovegood
» Lovegood *